مهمترین مزایا و معایب درگاه پرداخت رمز ارز

راه‌اندازی درگاه‌پرداخت رمزارز برای کسب و کار شما می‌تواند ارزش آفرین باشد. چندین و چند  فروشگاه معتبر را می‌توان مثال زد که درگاه پرداختی بیت‌کوینی را در دسترس مشتریان خود قرار داده‌اند و تعداد آن‌ها هر هفته بیشتر و بیشتر می‌شود. در این یادداشت  مزایا و معایب درگاه های پرداخت را بررسی می کنیم و چگونگی اضافه کردن …. را آموزش خواهیم داد.

مزایای درگاه پرداخت رمز ارز

توسعه سبد مشتریان:

یکی از مزایای مهمی که پذیرش تراکنش‌ها به صورت رمزارز برای کسب‌و‌کارها به وجود می‌آورد افزایش سبد مشتریان است. دولت‌ها و شرکت‌های بزرگ رفتار مشتریان را به دلایل مختلف ردیابی می‌کنند به همین دلیل مشتریان بیشتری به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خود اهمیت می‌دهند و هر روزه برای پرداخت‌های آنلاین خود بیشتر از رمزارزهایی همچون بیت‌کوین استفاده می‌کنند تا بتوانند ناشناس بمانند. اضافه کردن امکان  پرداخت رمزارز به عنوان یک گزینه برای اینگونه افراد می‌تواند به اضافه شدنشان به سبد کسب‌و‌کار شما کمک کند.

تحریم‌ها و عدم دسترسی به سیستم‌های نقل‌وانتقال پول:

پتانسیل‌های بسیاری برای ارائه محصول و یا خدمت به خارج از کشور وجود دارد ولی به دلیل عدم وجود سیستم دریافت بین‌الملل، امکان ورود ارز به کشور وجود ندارد. این مسئله می‌تواند با استفاده از دریافت رمزارز تا حد بسیاری رفع شود. در صورتی که کالا و یا خدمتی برای عرضه دارید که می‌تواند مشتری خارج از کشور داشته باشد دریافت رمزارز می‌تواند برای شما راهگشا باشد. شما می‌توانید کالا و یا خدماتتان را از طریق دریافت رمزارز به خارج از کشور هم ارائه دهید.

هزینه تراکنش پایین‌تر:‌

تراکنش در شبکه بلاکچین شامل هزینه است و بسته به اینکه ترافیک شبکه رمزارزی که پرداخت توسط آن صورت  می‌گیرد چقدر بالا باشد می‌تواند این هزینه از چند سنت و به ندرت تا 10 دلار متغییر باشد. البته نگران نباشید تمامی کیف‌پول‌های رمزارزها این امکان را فراهم می‌کنند تا کاربران بتوانند بسته به مبلغ قابل پرداخت و همچنین اهمیت در هر چه سریعتر کردن تائید تراکنش، دستمزد شبکه بلاکچین را انتخاب نمایند. می‌توان امیدوار بود با پدید آمدن تکنولوژی شبکه لایتنینگ بر روی بیت‌کوین هزینه جابه‌جایی برای بسیاری از تراکنش‌های روزمره بسیار پایین و سریع خواهند شد. این تکنولوژی هم اکنون بر روی لایت‌کوین و بعضی رمزارزهای دیگر نیز وجود دارد.

در انتها اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم با شیوه‌های دیگر پرداخت، پرداخت بیت‌کوینی می‌تواند برای بسیاری از پرداخت‌ کننده‌ها به صرفه باشد به ویژه در مقابل سیستم‌های پرداخت‌های رایج  بین‌الملل که شما حق انتخابی برای تغییر مبلغ تراکنش ندارید وهمچنین درصدی از مبلغ قابل پرداخت را به عنوان هزینه دریافت می‌کنند که مبلغی قابل توجه خواهد بود. در صورتی که در شبکه‌های رمزارز چنین نیست و شما می‌توانید تراکنش ۶میلیون دلاری را تنها با ۱.۶ دلار هزینه تراکنش، در ۱۰ دقیقه جابه‌جا کنید.

انتخاب هزینه ماینرها (تراکنش در شبکه بیت کوین) در کیف پول MyCelium

معایب درگاه پرداخت رمز ارز

نوسانات قیمت:

همانطور که احتمالا می‌دانید قیمت بیت‌کوین و اغلب دارایی‌های دیجیتال می‌تواند به طور گسترده‌ای هر روز با روزهای قبل خود متفاوت باشد به عنوان مالک یک کسب‌وکار شما می‌بایست مطمئن باشید که ۵۰۰ هزار تومانی که به ازای کالای فروخته شده دریافت کرده‌اید، در هفته بعد هم همان ۵۰۰ هزارتومان ارزش داشته باشد. راحت‌ترین راه برای حل این مسئله تبدیل کردن رمز ارز دریافتی خود به ریال بدون معطلی است.

عدم اطمینان مشتریان:‌

یکی از ویژگی‌های مهم در شبکه بلاکچین غیرقابل برگشت بودن تراکنش‌هاست که این امکان را فراهم آورده است کسب‌وکارها با  نگرانی کمتری کالا و خدمات خود را با رمزارزها ارائه دهند. از طرفی مشتریان نیاز دارند که از دریافت کالای خود اطمینان داشته باشند، به ویژه زمانی که اولین بار به دریافت کالا و خدمات از کسب‌وکار شما می‌پردازند تا در صورت عدم دریافت کالا و خدمات  و یا ناراضی بودن از کیفیت آن، نسبت به مرجوع کردن آن اقدام کنند. استفاده از سرویس‌های درگاه پرداخت رمز ارز این امکان را فراهم می‌آورد که بازگشت وجه به راحتی صورت پذیرد.

دریافت ایمیل از کاربر برای موفق بودن پرداخت و همچنین برگشت وجه

تغییرات و تنظیمات پیچیده:

برای اینکه رمزارزی را به فروشگاه اینترنتی خود اضافه کنید می‌بایست کلی تغییرات اضافی انجام دهید، از تغییراتی که باید در ساختار تجارت الکترونیک‌ خود بدهید و یا  تغییراتی که در back-end سامانه فروش باید اعمال کنید تا بتوانید به طور واقعی پرداخت‌های رمزارز را قبول کنید و همچنین تغییراتی که نیاز است در سمت رابط کاربری برای مشتریان خود اعمال کنید تا بتوانند پرداخت‌ها را انجام دهند. خبر خوب اینکه استفاده از یک سرویس درگاه پرداخت رمزارز به شما کمک می‌کند تا به عنوان راه‌کاری خارج از پیچیدگی‌های معمول، بتوانید پرداخت رمزارزها را به سادگی با فروشگاه اینترنتی خود یکپارچه کنید و در نهایت پلتفرمی در اختیار شما قرار گیرد که شامل مواردی همچون یک حسابداری کوچک و همچنین سادگی و سرعت در تسویه حساب است.

سردرگمی مشتری:‌

مشتریان همواره در مواجه با گزینه‌های جدید دچار سردرگمی می‌شوند، حتی آنهایی که با بیت‌کوین آشنا هستند نیز ممکن است طراحی رابط کاربری شما برایشان گیج‌کننده باشد. آماده باشید تا در زمانی که دریافت رمزارز را به  فروشگاه اینترنتی خود اضافه کردید با کلی سوال از طرف مشتریان روبه رو می شوید که از شما می‌خواهند تا چگونگی طرز کار سیستم را به آنها توضیح دهید. از آنجا که سرویس‌های درگاه‌پرداخت رمزارز دارای پروتکل استانداردی هستند و احتمالا مشتریان در دیگر سایت‌ها با آن آشنا شده اند پیچیدگی کمتری برایشان ایجاد خواهد کرد و همچنین تیم‌های پشتیبانی سرویس‌های پرداخت می‌توانند پاسخگوی مشتریان باشند،به همین دلیل استفاده از سرویس درگاه‌‌پرداخت رمز ارز می‌تواند عواقب ناشی از سردرگمی مشتریان را تا حد زیادی برای شما مرتفع نماید.

چطور سایت خود را به سامانه پرداخت رمزارز مجهز کنید ؟

اگر به هردلیلی نمی‌خواهید از یک سرویس درگاه‌پرداخت رمزارز با قابلیت پرداخت ریالی استفاده کنید باید به صورت دستی کیف‌ پول رمزارز خودتان را راه‌اندازی کنید و از یک صرافی استفاده کنید تا بتوانید رمزارزهای دریافتی خود را به ریال تبدیل کنید. در استفاده از صرافی‌ها باید ابتدا رمزارز خود را به صرافی انتقال دهید (هزینه تراکنش اضافه در بلاکچین)، هنگام تبدیل به ریال و خروج از صرافی نیز هزینه جداگانه‌ای پرداخت کنید. پس دقت کنید تا هزینه تبدیل آن برای شما به صرفه باشد. اما اگر تمایل به استفاده از سرویس درگاه پرداخت رمزارز با قابلیت پرداخت ریالی را دارید می‌توانید مراحل زیر را برای راه‌اندازی آن استفاده کنید.

درگاه پرداخت رمزارز با قابلیت پرداخت ریالی بکوپی:

ابتدا در آدرس زیر ثبت نام انجام دهید my.becopay.com ثبت‌نام کنید و مراحل تائید ایمیل و ارسال مشخصات را انجام دهید پس از آن شما می‌توانید با رفتن به صفحه  توسعه‌دهندگان از کتابخانه‌ها و افزونه‌های موجود استفاده کنید تا وب‌سایت خود را به درگاه‌پرداخت مجهز کنید.

افزونه‌های موجود در صفحه توسعه‌دهندگان بکوپی

در صورتی که در هر کدام از مراحل مشکل داشتید می‌توانید با پشتیبانی تماس گرفته تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. بعد از راه‌اندازی بکوپی به کسب و کار خود، مشتریان می‌توانند مبلغ را توسط رمز‌ارزها پرداخت کنند.

همچنین اگر فروشگاه شما وب‌سایت اینترتی ندارد، می‌توانید با انجام مراحل ثبت‌نام بر روی گوشی خود با ورود به حساب کاربری خود در my.becopay.com ، مبلغ مورد نیاز خود را وارد کنید و فاکتور جدید را به مشتری نمایش دهید. پس از پرداخت توسط مشتری پیام پرداخت موفقیت‌آمیز نشان دهنده پرداخت موفق می‌باشد.

(Visited 45 times, 1 visits today)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *